Strona główna  /  Bałkany - Transylwania

Bałkany - Transylwania

Dzień 1

Zbiórka uczestników, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, do Egeru. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i możliwość skorzystania z węgierskich kąpielisk termalnych (bezpośredni dostęp z hotelu). Tutejsze wody wspomagają leczenie chorób stawów, poprawiają krążenie krwi i zdolność do ruchu.

Obiadokolacja i noclegw hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu, spacer po starówce miasta znanego z produkcji wina Egri Bikaver -Byczej Krwi. Następnie przejazd do Serbii.Zakwaterowanie w hotelu w Belgradzie.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, następnie przejazd do Smedereva i zwiedzanie największej twierdzy średniowiecznej na Bałkanach. Przejazd do średniowiecznej twierdzy Golubac miejsca gdzie zginął nasz najsłynniejszy rycerz -Zawisza Czarny. Możliwość degustacjiserbskich przysmaków w eko-wiosce Kapetan Miśin Breg (~8€/os.). Rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach. Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie -legendarnego wodza Daków-Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Przejazd do hotelu w okolicach Paracin. Wieczór integracyjny z lokalną muzyka graną na żywo, kolacja z lampką wina. Nocleg.

Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 4

Po śniadaniu, przejazd przez Serbię i Bułgarię na bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego. Zakwaterowanie w hotelu w Słonecznym Brzegu.

Kolacja i nocleg.

Dzień 5 - all inclusive

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

Dzień 6 - all inclusive

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.BUŁGARSKI WIECZÓRw Złotej Beczce~19:00 –zwiedzanie skansenu, w którym obejrzeć można zabytkowy dom oraz bułgarskie rękodzieła.20:00 -rozpoczęcie programu rozrywkowego i animacyjnego, kolacja połączona z nieograniczoną degustacją wina białego i czerwonego.21:30 –Taniec Nestanyra –na rozżarzonych węglach.22:00 – wspólna bałkańska zabawa w rytmach całej Europy.23:00 –zakończenie wieczoru i powrót do hotelu.

Dzień 7 – allinclusive

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.Popołudniowe zwiedzanie NessebaruNessebar Jedno z najpiękniejszych miast bułgarskiej riwiery, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Nessebar położony jest na półwyspie połączonym ze stałym lądem jedynie długą i wąską groblą. Wyjątkowość miasta kryje się w fakcie, iż podziwiać w nim można zabytki sięgające najdawniejszych czasów. Znajdziemy tu pozostałości po starożytnych Rzymianach, Grekach, przepiękne cerkwie średniowieczne, fragmenty budowli tureckich i drewniane domki wybudowane w stylu bułgarskiego odrodzenia narodowego.

Dzień 8

Po śniadaniu, przejazd przez Bułgarię do Rumunii, wizyta w Bukareszciei krótkie zwiedzanie rumuńskiej stolicy: Plac Rewolucji, Dzielnica Rządowaze słynnym na całym świecie Pałacem Parlamentu, aleja Bulevardul Unirii, Stare Miasto z ulicą Lipscani. Przejazd w okolice Sinai.Zakwaterowanie w hotelu.

Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 9

Po śniadaniu, wizyta w miejscowości Sinaia, gdzie znajduje się słynny pałacPeles, XIX-w. rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej -Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję.Następnie przejazd przez Karpaty Południowe domiejscowości Bran i wizyta w średniowiecznym zamku. Dzięki książce Brama Stokera Zamek Bran uchodzi za siedzibę księcia wampirów Drakuli.Następnie przejazd do Sybina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Starego Miasta, jednego z najstarszych rumuńskich miast,z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościołem ewangelickim z przełomu XIV i XV wieku, domem kapituły z XIV w., mostem Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta –spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami. Miasto cenione jest jako miejsce artystów i poetów,w 2007 r. pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury.Następnie przejazd do średniowiecznej wsi Biertan nad którą góruje majestatyczny Kościół Warowny (UNESCO). Przejazd do Sighisoary i zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Starówki Miasta nazywanego „PERŁĄ TRANSYLWANII”. Przejazd do hotelu w Kluż-Napoca.Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu krótki spacer po jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii) -Kluż-Napoca.Następnie przejazd przez Węgry, Słowację do Zakopanego. Zakwaterowanie w hotelu. Góralska kolacja z potańcówką na zakończenie wyjazdu.

Dzień 12

Po śniadaniu spacer po Zakopanem. Powrót do Golubia w godzinach wieczornych

Świadczenia zawarte w programie wyjazdu:

• zakwaterowanie:11 rozpoczętych dób hotelowych,w hotelach o standardzie ***/****,

- wyżywienie zgodne z programem:

- w części objazdowej: 8 śniadań i 8 obiadokolacji.

- w części pobytowej: all inclusive –4 rozpoczęte doby hotelowe,

• 3 kolacje z muzyką na żywo i lampą wina/piwem,

• 2 godzinny rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach,

• transport wygodnym autokarem,

• opiekę polskojęzycznego pilota,

• lokalne podatki i taksy klimatyczne,

• pakiet ubezpieczeniowy AXA (KL 10000 €, NNW 2 000€, bagaż 200 €),

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszty lokalnych przewodników,

• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

• posiłków innych niżwymienione w opisie

• napojów do obiadokolacjiinnych niż wodaw hotelachw cześć objazdowej,

• innych wydatków osobistych

Cena za osobę, w pokoju dwuosobowym, przy 35 uczestnikach

1200 PLN+ 500€
Zapraszamy do wyceny wycieczki dla Twojej grupy
info@bajateam.pl
tel. +48506680646 / +48690553435

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ PROGRAM