Strona główna  /  Kenia

Kenia

Wylot

Kraków – Nairobi Linie lotnicze KLM z przesiadką w Amsterdamie.

Powrót

Kraków – Nairobi Linie lotnicze KLM zNairobi – Kraków Linie lotnicze KLM z przesiadką w Amsterdamie.

Zakwaterowanie w hotelu w Augustowie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Krakowie, przelot zgodny z ww. opisem. Po przylocie obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nairobi.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Nyeri. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu Outspan, popołudniowe safari po Parku Narodowym Aberdare.

Park Narodowy Aberdare Znajduje się ok. 160 km od Nairobi. Powstał w 1950 roku i obejmuje część łańcucha górskiego gór Aberdare (do ~4000 m n.p.m.) wraz z przyległymi do niego terenami, zajmuje łącznie powierzchnię 766 km². Lasy porastają tu wzniesienia i góry. Spotkać tu można takie zwierzęta, jak rzadkie antylopy bongo, hieny, lamparty, słonie, małpy oraz różne gatunki ptaków.

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu, poranne safari w Parku Narodowym Aberdare, następnie przejazd przez równik z symbolicznym „chrztem równikowym” do lodży Sentrim Elementaita. Obiad. Popołudniowe safari po Parku Narodowym Jeziora Nakuru.

Park Narodowy Jeziora Nakuru Założony w 1961 roku obecnie zajmuje powierzchnię 188 km², położony w ogromnej geologicznej niecce zwanej Wielkim Rowem Afrykańskim, który ciągnie się od doliny rzeki Jordan na Bliskim Wschodzie przez Kenię, Tanzanię, aż do Mozambiku. Charakterystyczne dla tego parku są żyjące tu w tysiącach różowe flamingi oraz pelikany, spotkać tu można również nosorożce białe, lwy, żyrafy Rothschilda, zebry, bawoły, gazele.

Dzień 4

Wcześnie rano safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru, powrót na śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd przez Nairobi do lodży Sentrim Amboseli, po drodze obiad. Popołudniowe safari w Parku Narodowym Amboseli.

Park Narodowy Amboseli Jeden z najczęściej odwiedzanych parków w Kenii, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, zajmuje powierzchnię 391 km2 i niemal w całości leży na rozległej otwartej równinie. Położony jest zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z Tanzanią i ok. 40 km od masywu Kilimandżaro. Został utworzony w 1973 r. na terenach zamieszkiwanych przez Masajów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich ziem. W 1991 roku doczekał się miana rezerwatu biosfery oraz wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (~25$/os.). Przy sprzyjającej pogodzie, wieczorem lub wcześnie rano zobaczyć można Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), przez pozostałą cześć dnia jest ono zwykle przysłonięte chmurami.

Kolacja i nocleg.

Dzień 5

Wcześnie rano safari w Parku Narodowym Amboseli, powrót na śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku Pakru Narodowego Tsavo West, po drodze wizyta na Shetani Lava Flow - ogromny zastygły wylew czarnej lawy. Następnie przejazd do Źródeł Mzima - dwa jeziorka utworzone dzięki wybijającym z ziemi źródłom, połączone szeregiem kaskad są domem dla rezydujących tu na stałe hipopotamów i krokodyli. Obiad w formie pakietów. Przejazd i zakwaterowanie w Ngulia Safari Lode.

Park Narodowy Tsavo Pierwszy park narodowy, który powstał w Kenii. Park utworzono w 1948, tego samego roku ze względów administracyjnych podzielono go na dwa obszary: Tsavo i Tsavo zachodnie, które rozciąga się aż do granicy z Tanzanią. Wspólnie tworzą największy park narodowy Kenii i zarazem jeden z największych na świecie, o łącznej powierzchni 22 812 km2, z czego na Tsavo West przypada 9065 km2, a na Tsavo East 13 741 km2. Cechą charakterystyczną tego parku są olbrzymie baobaby, wystające ponad busz.

Wieczorne Safari, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Mombasy. Zakwaterowanie w hotelu Voyager Beach Resort w formule allinclusive.

Dzień 7 – allinclusive

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych.

Dzień 8 – allinclusive

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych. (nurkowanie na rafie koralowej / wizyta na farmie krokodyli Mamba / Mombasa citytour)

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd pociągiem - następcą słynnego „Lunatic Espress”, trasy Mombasa – Nairobi (~5h). Krótka panorama stolicy Kenii – Nairobi (Park Uhuru, Muzeum Karen Blixen), przejazd na lotnisko wieczorny wylot do Polski

Dzień 10

Powrót do Polski.

Zapraszamy do wyceny wycieczki dla Twojej grupy
info@bajateam.pl
tel. +48506680646 / +48690553435

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ PROGRAM