Strona główna  /  Jambo Kenia

Safari i „lodowce na równiku”

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Nairobi z przesiadką w Doha. Po przylocie odprawa paszportowo-wizowa i przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu krótka panorama Nairobii, następnie przejazd do Nyeri. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu Outspan – lub podobnym, popołudniowe safari po Parku Narodowym Aberdare. Przy sprzyjającej pogodzie, wieczorem lub wcześnie rano zobaczyć można oblodzony szczyt Mount Kenya (5199 m n.p.m.), przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Kolacja i nocleg.

font color="gray">Park Narodowy Aberdare Znajduje się ok. 160 km od Nairobi. Powstał w 1950 roku i obejmuje część łańcucha górskiego gór Aberdare (do ~4000 m n.p.m.) wraz z przyległymi do niego terenami, zajmuje łącznie powierzchnię 766 km². Lasy porastają tu wzniesienia i góry. Spotkać tu można takie zwierzęta, jak rzadkie antylopy bongo, hieny, lamparty, słonie, małpy oraz różne gatunki ptaków.

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu, poranne safari w Parku Narodowym Aberdare, następnie przejazd przez równik z symbolicznym „chrztem równikowym” do lodży Sentrim Elementaita – lub podobnej. Obiad. Popołudniowe safari po Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Kolacja i nocleg w Lodży.

Park Narodowy Jeziora Nakuru Założony w 1961 roku obecnie zajmuje powierzchnię 188 km², położony w ogromnej geologicznej niecce zwanej Wielkim Rowem Afrykańskim, który ciągnie się od doliny rzeki Jordan na Bliskim Wschodzie przez Kenię, Tanzanię, aż do Mozambiku. Charakterystyczne dla tego parku są żyjące tu w tysiącach różowe flamingi oraz pelikany, spotkać tu można również nosorożce białe, lwy, żyrafy Rothschilda, zebry, bawoły, gazele.

Dzień 4

Wcześnie rano safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru, powrót na śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd przez Nairobi do lodży Kibo Safari camp – lub podobnej. Popołudniowe safari w Parku Narodowym Amboseli. Wizyta w wiosce Masajów. Przy sprzyjającej pogodzie, wieczorem lub wcześnie rano zobaczyć można Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), przez pozostałą cześć dnia jest ono zwykle przysłonięte chmurami. Kolacja i nocleg.

Park Narodowy Amboseli Jeden z najczęściej odwiedzanych parków w Kenii, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, zajmuje powierzchnię 391 km2 i niemal w całości leży na rozległej otwartej równinie. Położony jest zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z Tanzanią i ok. 40 km od masywu Kilimandżaro. Został utworzony w 1973 r. na terenach zamieszkiwanych przez Masajów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich ziem. W 1991 roku doczekał się miana rezerwatu biosfery oraz wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 5

Wcześnie rano safari w Parku Narodowym Amboseli, powrót na śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku Pakru Narodowego Tsavo West, po drodze wizyta na Shetani Lava Flow - ogromny zastygły wylew czarnej lawy. Obiad w formie pakietów. Przejazd do Mombasy na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Zakwaterowanie w Voyager Beach Resort.

Kolacja, nocleg.

Park Narodowy Tsavo Pierwszy park narodowy, który powstał w Kenii. Park utworzono w 1948, tego samego roku ze względów administracyjnych podzielono go na dwa obszary: Tsavo i Tsavo zachodnie, które rozciąga się aż do granicy z Tanzanią. Wspólnie tworzą największy park narodowy Kenii i zarazem jeden z największych na świecie, o łącznej powierzchni 22 812 km2, z czego na Tsavo West przypada 9065 km2, a na Tsavo East 13 741 km2. Cechą charakterystyczną tego parku są olbrzymie baobaby, wystające ponad busz.

Dzień 6

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie.

Dzień 7

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Kisite Mpunguti Marine. Rejs łodziami dhow, nurkowanie powierzchniowe.

Dzień 8

Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Mombasa CityTour: Fort Jezus (UNESCO), aleja Baobabów, symbol Mombasy – kły, „wioska” Akamba.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd pociągiem - następcą słynnego „Lunatic Espress”, trasy Mombasa – Nairobi (~5h). Krótka panorama stolicy Kenii – Nairobi (Park Uhuru, Muzeum Karen Blixen), przejazd na lotnisko wieczorny wylot do Polski.

Świadczenia zawarte w programie wyjazdu:

• Zakwaterowanie i wyżywienie:

- w części objazdowej: 4 rozpoczęte doby hotelowe w hotelach lub lodżach

- Napoje do obiadów i kolacji płatne dodatkowo.

- w części pobytowej 4 rozpoczęte dobry hotelowe w Voyager Beach Resort na wybrzeżu z wyżywieniem allinclusive

• Transfery zgodne z programem wyjazdu;

• Przejazd pociągiem „Madaraka Express” na trasie Mombasa-Nairobi;

• Bilety wstępów do wszystkich odwiedzanych parków narodowych (Park Narodowy Aberdare 52$, Park Narodowy Tsavo West 52$, Park Narodowy Amboseli 60$, Park Narodowy Jeziora Nakuru 60$, Park Kisite Mpunguti Marine 17$, RAZEM ~240$).

• wizę kenijską - do nabycia na lotnisku (~50$);

• tradycyjnych napiwków dla kierowców;

• wizyta w wiosce masajów;

• wycieczki:

- Park Kisite Mpunguti Marine – Wasini Island;

- Mombasa CityTour.

• Opiekę polskiego pilota przez cały czas trwania wycieczki (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy;

• ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

Cena nie zawiera:

• wydatków osobistych;

• w części objazdowej: 4 rozpoczęte doby hotelowe w hotelach lub lodżach

• Ceny biletów wstępu oraz podatków turystycznych kalkulowane są na dzień 10.09.2019, ich wartość może ulec zmienia.

*kalkulacja ceny przy kursie 1 $ ~ 3,93 PLN

Cena za osobę

1200 PLN+ 500€

Zapraszamy do wyceny wycieczki dla Twojej grupy
info@bajateam.pl
tel. +48506680646 / +48690553435

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ PROGRAM