Strona główna  /  PIELGRZYMKA DO •FATIMY •LOURDES •LA SALETTE

NAJWAŻNIEJSZE SANKTUARIA EUROPY ZACHODNIEJ FRANCJA / HISZPANIA / PORTUGALIA

Dzień 1

Obiadokolacja.


Zbiórka uczestników ~4:00, przejazd przez Czechy i Niemcy, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Strasburga, obiadokolacja i nocleg. (trasa ~1100km).

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu, przejazd do Strasburga, krótka panorama miasta: zabytkowa starówka wpisana na listę UNESCO, Katedra Notre Dame. Następnie przejazd przez Szwajcarię do Grenoble (Francja), zakwaterowanie w hotelu w okolicach Grenoble. (trasa ~550 km)

Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, obiadokolacja


Po śniadaniu przejazd do La Salette - gdzie w krajobrazie alpejskich szczytów znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Całodzienny pobyt w miejscu objawień z września 1846 roku. (trasa ~150 km)

Powrót do hotelu w okolicach Grenoble na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu przejazd do Carcassonne, po drodze zatrzymamy się przy majestatycznym - Pont du Gard (zachowany w dolinie rzeki Gard odcinek zbudowanego przez Rzymian akweduktu). Wizyta w Carcassonne, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Następnie przejazd do Lourdes, jeżeli czas pozwoli udział w procesji światła. (trasa ~700 km)

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, obiadokolacja.


Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes m. in. Bazylika Matki Bożej Różańcowej i Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Grota Objawień, dom św. Bernadetty, Droga Krzyżowa, procesja światła.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu przejazd do hiszpańskiego - San Sebastian, krótka panorama miasta: Parte Vieja, Plaza de la Constitucion, Bazylika Santa Maria. Następnie przejazd wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego w okolice Navia (Hiszpania).(trasa ~700 km).

zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, obiadokolacja.


Po Mszy Świętej i śniadaniu. Przejazd i zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, w programie m.in. Plaza del Obradoiro, Plaza de la Quintana oraz monumentalna Katedra w Santiago de Compostela. Następnie przejazd do Fatimy zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i powitanie z Matką Boską na Placu Fatimskim. (trasa ~600 km)

Nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu dalszy pobyt w Fatimie. Nawiedzimy: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz zobaczymy Pomnik Jana Pawła II. Następnie udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Udział w Drodze Krzyżowej.

Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, obiad.


Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu i przejazd do Lizbony, zwiedzanie portugalskiej stolicy: Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Katedra św. Antoniego, malowniczo położony Pomnik Odkrywców. Obiad w Lizbonie. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa i wylot do Katowic - 21:10. Czas lotu ~3,5h.

Dzień 10

Przylot do Katowic 1:50. Powrót do domu na nocleg z ukochaną Rodziną.

Szczęść Boże!
Zapraszamy do wyceny wycieczki dla Twojej grupy
info@bajateam.pl
tel. +48506680646 / +48690553435

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ PROGRAM