Strona główna  /  PIELGRZYMKA DO •FATIMY •LOURDES •LA SALETTE

NAJWAŻNIEJSZE SANKTUARIA EUROPY ZACHODNIEJ FRANCJA / HISZPANIA / PORTUGALIA

Dzień 1

Obiadokolacja.


Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Lizbony 17:25. Czas lotu ~3,5h. Przylot do Lizbony ~21:00.

Przejazd do hotelu w Lizbonie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, obiadokolacja.


Po Mszy Świętej i śniadaniu, zwiedzanie portugalskiej stolicy: Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Katedra św. Antoniego, malowniczo położony Pomnik Odkrywców. Następnie przejazd do Fatimy, gdzie nawiedzimy: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji. Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz zobaczymy Pomnik Jana Pawła II. (trasa ~130km)

Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Udział w procesji światła. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu dalszy pobyt w Fatimie. Tego dnia udamy się również do Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Udział w Drodze Krzyżowej.

Wieczorem obiadokolacja. Udział w procesji światła i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, obiadokolacja.


Po Mszy Świętej i śniadaniu, wyjazd do hiszpańskiego Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, w programie m.in. Plaza del Obradoiro, Plaza de la Quintana oraz monumentalna Katedra w Santiago de Compostela. Następnie przejazd w okolice Navia (Hiszpania). Zakwaterowanie w hotelu. (trasa ~650 km)

Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu przejazd wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego do San Sebastian, krótka panorama miasta: Parte Vieja, Plaza de la Constitucion, Bazylika Santa Maria. Następnie przejazd do Francji do Lourdes. (trasa ~700 km)

zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg. Jeżeli czas pozwoli udział w procesji światła.

Dzień 6

Śniadanie, obiadokolacja.


Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes m. in. Bazylika Matki Bożej Różańcowej i Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Grota Objawień, dom św. Bernadetty, Droga Krzyżowa.

Obiadokolacja. Udział w procesji światła i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, obiadokolacja.


Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Carcassonne, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Następnie przejazd do Grenoble, po drodze zatrzymamy się przy majestatycznym - Pont du Gard (zachowany w dolinie rzeki Gard odcinek zbudowanego przez Rzymian akweduktu). (trasa ~700 km)

Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Grenoble, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, obiadokolacja.


Po Mszy Świętej i śniadaniu. Przejazd i zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, w programie m.in. Plaza del Obradoiro, Plaza de la Quintana oraz monumentalna Katedra w Santia. Po śniadaniu przejazd do La Salette - gdzie w krajobrazie alpejskich szczytów znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Całodzienny pobyt w miejscu objawień z września 1846 roku. (trasa ~150 km)

Powrót do hotelu w okolicach Grenoble na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, obiadokolacja.


Po Mszy Świętej i śniadaniu przejazd przez Szwajcarię do francuskiego Strasburga, krótka panorama miasta: zabytkowa starówka wpisana na listę UNESCO, Katedra Notre Dame. (trasa ~590 km)

Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Strasburga, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

śniadanie, obiad


Po śniadaniu. Przejazd przez Niemcy do Polski. Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Szczęść Boże!
Zapraszamy do wyceny wycieczki dla Twojej grupy
info@bajateam.pl
tel. +48506680646 / +48690553435

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ PROGRAM