Strona główna  /  Rumunia i Serbia

Rumunia i Serbia

Dzień 1

Zbiórka uczestników, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, do Egeru. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i możliwość skorzystania z węgierskich kąpielisk termalnych (bezpośredni dostęp z hotelu). Tutejsze wody wspomagają leczenie chorób stawów, poprawiają krążenie krwi i zdolność do ruchu.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu, spacer po starówce miasta znanego z produkcji wina Egri Bikaver - Byczej Krwi. Przejazd do Rumunii, do jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii) - Kluż-Napoca, krótki spacer po Starym Mieście.

Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu, przejazd do Sighisoary i zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Starówki Miasta nazywanego „PERŁĄ TRANSYLWANII”. Następnie przejazd do średniowiecznej wsi Biertan nad którą góruje majestatyczny Kościół Warowny (UNESCO).

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, a następnie zwiedzanie Starego Miasta, jednego z najstarszych rumuńskich miast, z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościołem ewangelickim z przełomu XIV i XV wieku, domem kapituły z XIV w., mostem Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta – spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami. Miasto cenione jest jako miejsce artystów i poetów, w 2007 r. pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury. następnie przejazd u podnóża Karpat Południowych do miejscowości Bran i wizyta w średniowiecznym zamku. Dzięki książce Brama Stokera Zamek Bran uchodzi za siedzibę księcia wampirów Draculi.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu, wizyta w miejscowości Sinaia, gdzie znajduje się słynny pałac Peles, XIX-w. rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej - Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję. Przejazd na rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego do wybranego hotelu.

Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

Dzień 7

Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

Dzień 8

Po śniadaniu, przejazd do Bukaresztu i krótkie zwiedzanie rumuńskiej stolicy: Plac Rewolucji, Dzielnica Rządowa ze słynnym na całym świecie Pałacem Parlamentu, aleja Bulevardul Unirii, Stare Miasto z ulicą Lipscani. Przejazd do Serbii.

Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu, rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach z degustacją serbskiej rakiji. Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie - legendarnego wodza Daków, Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Po rejsie podczas postoju przy punkcie widokowym na wody Dunaju, możliwość degustacji serbskich przysmaków w eko-wiosce Kapetan Miśin Breg (~8€/os.). Następnie wizyta przy średniowiecznej twierdzy Golubac, która znajduje się przy wejściu do Parku Narodowego Djerdap. Miejsce to jest szczególnie ważne dla Polaków, gdyż właśnie tutaj zginął nasz najsłynniejszy rycerz - Zawisza Czarny. Przejazd do Smedereva i zwiedzanie największej średniowiecznej twierdzy na Bałkanach.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację do Zakopanego. Zakwaterowanie w hotelu. Góralska kolacja z potańcówką na zakończenie wyjazdu.

Dzień 11

Po śniadaniu spacer po Zakopanem. Powrót do Golubia w godzinach wieczornych

Zapraszamy do wyceny wycieczki dla Twojej grupy
info@bajateam.pl
tel. +48506680646 / +48690553435

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ PROGRAM